Bordslampa alabaster
2016-05-09
382210
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1900-tal, alabaster, i form av urna med blad och vindruvor, total höjd med skärm ca 59 cm
PROVENIENS: Ellen Rasch Lindqvist
Smärre nagg, skadad skärm