Vas Kina
2016-05-06
381300
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
VAS, 1800-tal, Kina, dekor i underglasyrblått av landskap, botten med Kangxis märke, höjd ca 30 cm
Mynning med nagg