Ragusked punchkoppar 18-1900-tal silver
2016-05-04
380751
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
RAGUSKED, modell svensk spetsig, Anders Riseen, Göteborg 1812, längd ca 31 cm, PUNSCHKOPPAR, 4 st., silver, Guldsmedsaktibolaget, Stockholm 1964, hänklar med dekor av flätad bladslinga, total vikt ca 260 g
Sked med slitage, frånsida med monogramgravyr