Olle Ohlsson silverfat & litografi
2016-05-02
380450
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
OLLE OHLSSON, silverfat samt litografi i 350-upplaga, 1978, signerade och daterade 1978, numrerade 45/250, kontrollstämplat fat med punsad och driven dekor av midsommardans, litografii med komposition med människofigurer samt sol, fat 14,5 x 16,5 cm, lito ca 40 x 29 cm