Glasservis 1900-talets första hälft
2016-05-01
380039
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GLASSERVIS, 60 dlr, 1900-talets första hälft, slipad dekor, bestående av 20 vitvinsglas (grönkupa), 10 rödvinsglas, 2 selterglas, 17 starkvinsglas, 11 likörglas, dessutom medföljer snarlika 12 champagnestrutar, 11 selterglas
Någon enstaka nagg kanförekomma, någon enstaka nedslipad