Matknivar 12 st silver 1830-40-tal
2016-04-29
378946
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
MATKNIVAR, 12 st., silverskaft, stämplade Nils Helldahl, verksam i Östersund 1830-47, skaftavslutning med mussla och vid fästet godronnerad dekor, stålblad, längd ca 27 cm
Skador