Brosch guld 1800-tal
2016-04-30
378905
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
BROSCH, 18 k guld, blå emalj, gammalslipade diamanter, 1800-tal, längd ca 5 cm, total vikt ca 8,4 g
Brosch tillverkad av äldre örhängen, emalj med skador/bortfall