Emaljskylt 1930-tal
Klubbat för:
4 600 SEK
3 000 SEK
EMALJSKYLT, 1930-tal, "Saltsjökvarns Kejsarkronan, det bästa vetemjölet, Mannagryn, högsta kvalitet", tillverkad av Boos & Hahn, Ortenberg, Baden", 97 x 57,5 cm
Slitage, emaljbortfall i 3 hörn samt på skyltens nedre del
378310
2016-04-24