Nils "Björnjägaren" Rundgren
2016-04-23
378285
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
NILS "Björnjägaren" RUNDGREN (1890-1971): Naivistisk komposition, signerad och daterad Nils Rundgren 1971, olja på duk, ca 39x47 cm, oramad/ rullad
PROVENIENS: Gåva från konstnären till nuvarande ägarens familj