Gertrud Engel Heribert Engelbert silversmycken
2016-04-21
377823
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GERTRUD ENGEL, brosch, clips, 1 par, silver, lövformationer, för A Michelsen AB (1946-63), Stockholm 1950-tal, höjd 8 resp. 3 cm, vikt ca 14,5 g
HERIBERT ENGELBERT, "Stigbert", örhängen, 1 par, lövformationer, skruvsystem, höjd 3 cm, ring, silver, trappslipad vit sten, Stockholm 1948, ringstorlek ca 16,5 mm, total vikt ca 16,5 g
Vit sten med smärre repor och hack