Hänge silver markasiter och emalj
2016-04-21
377691
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
HÄNGE, silver, fasettslipad rökkvarts, markasiter, fasettslipade röda stenar, grön och svart emaljdekor, 1900-talets första hälft, höjd inkl. ögla 6 cm, KEDJA, silver, längd 64 cm, total vikt ca 29 g
Sten med smärre repor