Mingfat
2016-04-26
377370
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, sen Ming, 1500/1600-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av blomsterornament, diameter ca 33 cm
Slitage