Spegellampett
Klubbat för:
5 400 SEK
4 000 SEK
SPEGELLAMPETT, för 2 ljus, förgylld och skuren dekor av lagerkvistar och rosett, fasetterat glas, ca 54x32 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Underdel med senare dekor av lagerkvistar, krönet möjligtvis ej tillhörande, möjligen ram/spegel
376546
2016-04-16