Ljusstkar
2016-04-17
376467
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
LJUSSTAKAR, 2 st, senbarock, 1700-tal, Nordeuropa, gjuten och svarvad mässing, höjd ca 10-12 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Slitage, senare svarvad träfot