Dessertskedar Åmål
2016-04-17
376370
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
DESSERTSKEDAR, 6+5 st, silver, Gustaf Hamnqvist (1789-1818) Åmål, Carl Tellander (1824-1833) Karlstad 1833, vikt ca 475 g
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Slitage, ägarstämpel