Kärl i koppar
2016-04-17
376317
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
KÄRL, 1700-tal, koppar, punsad dekor, höjd ca 17, diameter 33 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
omarbetad tidigare fäste, förmodligen senare hänklar