MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902-1988)
2016-04-13
375773
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902-1988),
Norrland, daterad ´Norrland 1962´ av konstnären på baksidan, olja på duk, 27.5 x 35.5 cm.
PROVENIENS:
Märtha Bolin-Clason (1902-1988),
hennes son arkitekt Gustaf Clason (1935-2005),
därefter privat samling
Läs mer