MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902-1988)
2016-04-13
375772
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902-1988),
Palatsträdgård, olja på pannå
24 x 33 cm.
PROVENIENS:
Märtha Bolin-Clason (1902-1988),
hennes son arkitekt Gustaf Clason (1935-2005),
därefter privat samling
Läs mer