MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902-1988)
2016-04-13
375767
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902-1988),
Skogsdunge, signerad "M. B-C", a tergo otydligt inskriberad, olja på pannå
36,5 x 41.5 cm.
PROVENIENS:
Märtha Bolin-Clason (1902-1988),
hennes son arkitekt Gustaf Clason (1935-2005),
därefter privat samling
Läs mer