Salvador Dali färgetsning
2016-04-12
375735
| Klubbat belopp | 6 800 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SALVADOR DALI (1904-1989): Song of Songs Solomon: The Beloved Feeds Among the Lilies, 1971, signerad och numrerad 68/2o0, färgetsning på japanpapper, bladstorlek 66,5x51,5 cm, bildmått 40,5x25 cm, blindstämpel Leon Amiel
Litteratur: Michler/Löpsinger 477