Amulett och skål
2016-04-16
374571
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
AMULETT, jade, Kina, 1900-tal, ristad reliefdekor med motiv av ying/yang, åttkantig, diameter ca 8 cm, SKÅL, mossagat, höjd ca 2, diameter 5,5 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Lagning