Diverse orientaliskt porslin och cloisonné
Klubbat för:
3 000 SEK
1 000 SEK
VASER, DOSA, MINIATYRFAT, MINATYRFLASKA, cloisonné, 1900-tal, VASER, SKÅL, FAT, mm, porslin, Kina/Japan, 17/18/1900-tal, höjd 5-25,5 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Skador, lagningar
374554
2016-04-16