Kinesisk tripod
2016-04-16
374377
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TRIPOD, transparent glas, Kina, 1900-tal, benens reliefdekor med motiv av fabeldjur, dekorhänkel med motiv av väsen, hängade ringar, höjd ca 8 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling