Appliquer Louis XV-stil
2016-04-16
374369
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
APPLIQUER, 1 par, för tre ljus vardera, 1800-talets slut, Louis XV-stil, förgylld brons, monterad på¨träplatta, höjd ca 25 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Förgyllning med slitage