Kanna 1800-talets slut
2016-04-06
373837
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
KANNA, 1800-talets slut, Tyskland, stengods, glaserat i blått, dekor av vapenssköld och lejonmaskaroner, höjd ca 65 cm
Pip med kantnagg