Fat Kina
2016-04-06
373807
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, BOJAN, VAS, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått 1800/1900-tal, fatets diameter ca 40, vasens höjd 21 cm.
Bojanens lock med skador och lagningar, bruks- och åldersrelaterat slitage