Ring guld rosenstenar 1800-tal
2016-04-04
373285
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RING, 14 k guld, hjärtformad, dekor av diamanter med rosenslipning samt hjärtformad turkos, silvermontering, 1800-talets andra hälft, ringstorlek ca 15,5 mm, vikt ca 3,6 g