Ring 18 k vitguld rubin och diamanter
2016-04-04
373227
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RING, 18 k vitguld, fasettslipad rubin 0,68 ct, 12 diamanter med åttkantslipning totalt 0,24 ct, enligt gravyr, Ge-Kå Smycken, G Kaplan, Stockholm 1968, ringstorlek ca 15,5 mm, vikt ca 3,4 g
Rubin med slitage och repor