Kaffekanna Pehr Zethelius
2016-04-03
373201
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
KAFFEKANNA, silver, Pehr Zethelius, Stockholm 1798, cylindrisk, rak pip, löstagbart, svärtat trähandtag med benkula, höjd ca 16 cm
Lagning undertill, bucklor