Bägare silver
2016-04-02
372945
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BÄGARE, silver, Petter Sellstedt (1764-1810), Sundsvall 1784, invändigt förgylld, höjd ca 19 cm, vikt ca 420 g
Äldre monogram, slitage