Nakterhus med kompass
Klubbat för:
1 600 SEK
2 500 SEK
NAKTERHUS med KOMPASS, 1900-tal, hus i mässing, märkt LYTH Stockholm, kardanskt upphängd vätskekompass, märkt Instrumentsfabriks AB Lyth, Stockholm, nr 30657, total höjd ca 20, kompassens diameter ca 14 cm
Visst slitage
372496
2016-03-31