Fartygsporträtt
2016-03-29
372248
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FARTYGSPORTRÄTT: "s/s Norrland", otydligt signerad med ankar och daterad 1833, troligen olja på duk uppfodrad, ca 31x45 cm