Bålsslev silver
2016-03-29
372242
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BÅLSSLEV, silver, 1700-talets andra hälft, graverad dekor med blommor och blad, ägarmärkt och daterat "C.E.F. 19/9 1778, kupa invändigt förgylld, längd 37 cm, vikt ca 201 g