Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2016-04-01
372134
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Qianlong (1736-1795), oktagonalt brätte, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, längd ca 45,5 cm
Spricka, slitage