Matknivar 12 st silver 1830-40-tal
2016-04-11
371689
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
MATKNIVAR, 12 st., silverskaft, stämplade Nils Helldahl, verksam i Östersund 1830-47, skaftavslutning med mussla och vid fästet godronnerad dekor, stålblad, längd ca 27 cm
Skador