Ljuskrona
2016-03-28
371172
| Klubbat belopp | 5 600 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, barockstil, stomme i mässing, 13 glasglober, höjd 125 cm, diameter ca 160 cm
PROVENIENS: Avesta stadshotell
Visst slitage, ett par fästskruvar till globerna saknas