Åke Lange Järnvägsbro
2016-03-24
371026
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ÅKE LANGE (1909-1975): Järnvägsbro, gelatinsilverfotografi, vintage, 15x22 cm
PROVENIENS: Fotografens familj. Detta är enligt uppgift ett unikat ur Åke Langes kvarlåtenskap. Stämpelsignerad på passepartout
I passepartout, oramad, i plastficka