Ljuskrona oscariansk
2016-03-20
370203
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 12 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 100, diameter 65 cm
Ngn enstaka prisma saknas