Taburetter 1 par
2016-03-19
370068
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
TABURETTER, 1 par, sengustavianska, 1800-talets första del, bemålade, skuren dekor och pastellage, stoppade sitsar, sitthöjd ca 43 cm
Inköpt på auktion på stene gård Järvsö
Slitage, renoverade, senare bemålning