Gräddsnipa Rörstand 1700-tal
2016-03-18
370007
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
GRÄDDSNIPA, Rörstand, fajams, märkt 13712- 70, (1770), otydlig målarsignatur, oval, på tre fötter, bladdekor, längd ca 16, höjd 11 cm
Lagningar, skador