Tuschlavering Japan
2016-03-17
369590
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TUSCHLAVERING, Japan, 1800-tal, motiv med rovfågel med byte, pappersmått 41x56 cm
Proveniens: Georg och Hanna Paulis samling, utställd Svensk-Franska Konstgalleriet 1942