Ljuskrona
2016-03-17
369485
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
LJUSKRONA, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal, mässing behängd med slipade prismor, höjd 90, diameter 55 cm
Omfattande slitage och skador, bortfall