Gips
2016-03-16
369251
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (18/1900-tal): Klassiscerande kvinnofigur, framtagen märkning H Segerborg, gips, höjd ca 68 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift Chateau D´Angleterre
Senare bemålad, färgbortfall, sprickor, sockel med nagg