Mugg miniatyrkanna fat i imari
2016-03-21
369200
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
MUGG, MINIATYRKANNA, FAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i imarifärger samt 2 koppar i underglasyrblått, 1700-tal, urna med lock 1800-tal, Japan, muggens höjd ca 16 cm
Kannan med lagningar samt tillverkningsdefekt på underdelen