Speceriburkar
2016-03-14
368597
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SPECERIBURKAR, 11 st., porslin, tidigt 1900-tal, stämplade import, med floral dekor, en med lock i trä och avvikande dekor, höjd mellan ca 11-20 cm
Ett lock saknas, nagg förekommer, slitage.