Äldre vitterhet bl.a Atterbom, Lidner, Nicander
Klubbat för:
4 200 SEK
1 500 SEK
ÄLDRE SKÖNLITTERATUR / VITTERHET. Ca 70 volymer. 1700-1800-tal. Bl.a. Atterbom, Lidner, Nicander, Ruda, Lenngren m.fl.
8:o. Flertalet i samtida hfrbd eller skinnband.
Ur pianopedagog Stig Olssons bibliotek.
Ej genomgångna. Varierande skick, vissa småskador, fläckar, delvis nötta band, vissa inkompletta. Exlibris, namnteckningar.
367565
2016-03-12