Skål med fat Edward Hald
2016-03-08
367102
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
EDWARD HALD, Orrefors, skål med fat, "Korgmönstret", Orrefors 1925, graverad dekor av blomsterkorgar samt kantbård, signerad Of. H.213.25 R, diameter 28,5 cm
Smärre kantnagg på skålen