Ring guld
2016-03-11
366803
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RING, ca 20-21 k guld, Kina, ringstorlek ca 14 mm, vikt ca 8 g, BROSCH, 18 k guld, carréslipade smaragder, dekor med 2 ej likadana pärlimitationer, längd 2,5 cm, vikt ca 1,3 g, CLIPS, 1 par, oädel metall
Clips omarbetade samt bucklor och skador, brosch med skadade smaragder, ringskena något skev