Karlskrona lampfabrik
2016-03-09
366165
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
HISSLAMPOR, 2 st., Karlskrona Lampfabrik, tidigt 1900-tal, mäsing, skärm i opalglas, lamphållare i mässing och porslin, diameter 31 cm
Åldersrelaterat slitage