Vas i silver
Klubbat för:
1 700 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
VAS, CIGARETTETUI, silver, C.G. Hallberg, Stockholm, höjd ca 24 cm, totalvikt ca 640 g
Proveniens: Vasen graverad "Till Märta Måås Fjätterström på 50-årsdagen från Föreningen för Svenskt Hemslöjd..."
Kuntoraportti
Fotring med bucklor, cigarettetuiet med slitage och invändigt med gravyr
366083
Päivämäärä:
2016-03-05